Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu

ABD’de Borç Belirsizliği

ABD’de devlet hizmetlerinin devam edebilmesi için ay sonuna kadar borç tavanının artırılması gerekiyor. Demokratların ilgili düzenlemeyi geçirmek için 10 Cumhuriyetçi senatörün oyuna ihtiyacı var.

ABD Senatosu borçlanma tavanını erteleyen düzenlemeyi pazartesi günü oylayacak.

Senato Demokrat Parti Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, borçlanma tavanını ertelemek üzere hazırlanan ve Temsilciler Meclisi tarafından halihazırda kabul edilmiş olan düzenlemenin Pazartesi günü oylanacağını duyurdu.

Düzenlemenin kabulü için Senato’da 60 senatörün kabul oyu gerekiyor. Demokratlar’ın düzenlemeyi geçirmek için Cumhuriyetçi Parti’den en az 10 oy kazanmaları gerekiyor.

Şu ana kadar hiçbir Cumhuriyetçi Senatör pakete destek açıklamadı.

ABD’de hükümetin kapanmasının önlenebilmesi için borçlanma tavanı konusundaki düzenlemenin ay sonuna kadar kabul edilmesi gerekiyor.

Borç tavanı ABD’de Hazine’nin borçlanabileeği maksimum miktarı belirtiyor. ABD Hazinesi verilerine göre tavan, 1960’dan bu yana tam 78 kez artırıldı.Beyaz Saray ay başında yaptığı açıklamada tavanın yükselmemesi durumunda milyonlarca kişinin işini kaybedebileceği uyarısında bulundu. Ay sonuna kadar artırılması gerekiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ